категорії: репортаж

Як влітку пофестивалиш, так рік і проведеш!

теґи: Крим, фестиваль, щолкіно

6, 7 і 8 серпня в Татарській бухті на березі Азовського моря без сумніву успішно відбувся третій фестиваль музики і актуального мистецтва "Соседний мир – 2010". Зі швидкістю ракети фестиваль набирає оберти: цього року його відвідало більше 5000 чоловік з самих різних міст.

Успіх фестивалю багатогранний: у котрий раз організатори, незважаючи на відсутність спонсорів, світову фінансову кризу, спеку і особливо ненажерливих літніх комарів доводять, що це не перешкоди проведенню масштабної домашньої вечірки для найпозитивніших сусідів. "Сусіди" – саме так називають один одного відвідувачі фестивалю, і це відразу перетворює їх на деяку спільноту, де усе один одному рідні, свої.

В порівнянні з минулим роком хочеться відмітити розширення спектру денних розваг "Соседнего мира". Активним пропонувалися стрільба з лука, пейнтбол, стрибки на джамперах, прогулянки на велосипедах. Винахідливі взяли участь в розважальному квесті "Пляжна пригода" від організаторів міської гри Encounter. Спортивні насолодилися футбольним чемпіонатом, важливо – разом з музикантами! У "Чарівній Чайній" втомлені "сусіди" могли скуштувати оригінального китайського чаю. Порадувала і нічна програма – любителів поколобродити цілодобово розважали ді-джеї, драм-сети, театр вогню, театральні перформенси і дивна підбірка мультфільмів в кінотеатрі просто неба. Ну і звичайно, варто подякувати організаторам за такі зручності, як можливість орендувати намет прямо на території!

Але повернемося до серця фестивалю, його музичної програми!
Почесна місія відкриття першого дня випала переможцям київського відбіркового туру, гурту People Like Lemmings. Публіці вони, безумовно, запам'яталися подарунком у вигляді гімну фестивалю "Соседний мир", який самі ж виконали. Лемінгів змінили одні за одним: переможець харківського відбору – розвесела команда Умбілікус, кибер-гранджеві "Адаптация пчел", альтернативщики і переможці Міжнародного конкурсу-фестивалю Emergenza "Городская Культура".
"Час хедлайнеров" ознаменувався появою пітерського гурту JANE AIR зі своїми хітами "Мери Джейн", "Мессалина", "Невеста", "Суперзвезда" і, звичайно ж, "Junk". Услід же за ними публіці явилося справжнє сонце і одне з найсильніших вражень "Соседнего мира" – харківська група SunSay. Гармонійний, добрий і якісний сет складався переважно з композицій нового альбому "Дайвер" та подарував сусідам ті самі відчуття гармонії, вселенського щастя і вічної дружби, якими славиться фестиваль. Закривали вечір довгоочікувані ANIMAL ДЖАZ, що давно закріпили за собою такі характеристики, як якісний виступ, потужний потік енергетики і відмінне шоу.

У другий день відвідувачам фестивалю вперше видалася можливість відвідати Мир Визуала, де на стінах розгорнулася постійна виставка художників, фотографів та робіт графітчиків, де одночасно проходила поетична слем-баталія між молодими поетами: Пашою Мескаліном, Андрієм Орловським, Ромою Маклюком та іншими юними даруваннями. Журналістам же Мир Визуала подарував прес-конференцію за участю більшості артистів "Соседнего мира", яка, як і весь фестиваль, пройшла дуже легко, невимушено і дружньо.

Ближче до вечора перші звуки музики поманили усіх гостей до сцени. Червону стрічечку другого музичного дня розрізали переможці відбіркових турів група DOK, одне зі справжніх музичних відкриттів для поціновувачів хорошої музики. Якісний, драйвовий інструментал з лідуючим саксофоном і приголомшливими ударними, незважаючи на звабливу близькість моря і спеку, зібрав під сценою велику кількість народу. Продовжила день серія легких і приємний команд : гості з далекого Благовєщенську "Моя Мишель", московські хлопці з Diversion Voice і дніпропетровські інди-рок музиканти гуртц "Тайна третей планеты". Але практика показала, що після кожного затишшя варто чекати бурі – залишок дня на сцені панував звук значно голосніший та важчий. Насичений жіночий вокал гурту LOUNA, енергійна драйвовость від SAKURA, якісний і такий популярний зараз металкор від STIGMATA, ліричний надрив від довгоочыкуваних хедлайнерів LUMEN.

У третій день атмосфера фестивалю досягла свого апогею. Усі поріднилися остаточно, а словосполучення "Соседний мир" відносили швидше до того, іншого, не фестивального світу, який здавався таким далеким і неправдоподібним. Додали розслабленості та спокою і донецька реггі-команда "Зарисовка", і милі олд-скульні пісеньки від Олега Чубикіна, і безмежно заводні, по-літньому актуальні треки від московської команди "Пляж". День третій також подарував сусідам дивне відкриття – пітерських дзен-панків "Скворцы Степанова"! Буквально з першої пісні хлопці завоювали увесь танцпол, що на всі голоси підспівував історіям про Коте, який невеселий, і Дэвида Блейна з печивом. Шалено позитивно, радісно та унікально! Заряджену Скворцами публіку по естафеті підхопили хедлайнери дня: мелодійні і медитативні харків'яни LюК, драйвовы та емоційні пітерці "Торба-на-круче", ну а кульмінацією фестивалю став неповторний двогодинний виступ сильного і улюбленого на фестивалі гурту "Пилот".

Наприкінці третього дня нікому не вірилося, що завтра фестивалю не буде. Адже кожен відкрив в собі і для себе щось нове, знайшов так багато нових друзів – майже прожив маленьке і абсолютно окреме життя! І вже через деякий час признаємося собі, що спогади про фестиваль незмінно примушують посміхатися, трохи сумувати – і безперечно вірити, що скоро настане воно, літо 2011 року, де усі "сусіди" обов'язково зустрінуться знову!